Aicinājums piedalīties Latvijā pirmajā dabas un piedzīvojumu terapijas konferencē
Adventure Therapy Sigulda jeb dabas un piedzīvojumu terapija Siguldā ir pasākumu kopums, kas septembrī un oktobrī norisināsies Siguldā. Tā ietvaros 1. oktobrī, Siguldas pils dārzā un tiešsaistē, noritēs Latvijā pirmā konference par dabas un piedzīvojumu terapiju. Konferences ietvaros tiks apskatītas dažādas tēmas, piemēram: Kas ir piedzīvojumu un dabas terapija? Kāda ir starpdisciplinārās komandas loma un nozīme piedzīvojumu terapijā? Kā piedzīvojumu un dabas terapijas var palīdzēt Covid-19 radīto mentālo veselības problēmu risināšanā? Piedzīvojumu terapija un jauniešu garīgā veselība. Kāda ir šīs jomas pasaules pieredze? Piedzīvojumu un dabas terapija potenciāls Latvijā, u.c.
Konferencē runās piedzīvojumu terapijas eksperti no ārvalstīm, tostarp, Apvienotās Karalistes, Itālijas, Norvēģijas, Jaunzēlandes, Kanādas un Spānijas, kā arī pašmāju speciālisti gan no medicīnas un sociālās jomas, gan no piedzīvojumu pasaules. Ar konferences programmu aicinām iepazīties šeit. Tur atradīsiet arī pieteikuma anketu.
Pasaulē piedzīvojumu terapiju medicīnā praktizē ergoterapeiti, fizioterapeiti, psihologi, psihoterapeiti, mākslu terapeiti, tā plaši tiek pielietota arī sociālajā un izglītības jomā, kur to praktizē sociālie darbinieki, sociālie rehabilitētāji, pedagogi, jaunatnes darbinieki, piedzīvojumu programmu vadītāji, kouči u.c. speciālisti. Tāpēc viens no projekta Adventure Therapy Sigulda mērķiem ir sniegt iespēju dažādiem speciālistiem, kuri ikdienā strādā ar veselības, labklājības un pašizaugsmes jautājumiem, satikties, izglītoties un gūt jaunas idejas, kā dažādot savu praksi, izmantojot piedzīvojumu un dabas terapijas elementus. Vēlamies arī Jūs aicināt piedalīties un uzzināt vairāk par to.
“Piedzīvojumu terapijai ir liels potenciāls medicīniskajā un sociālajā rehabilitācijā, jo tā piedāvā iespējas, kuras terapijas kabinetā nav pieejamas – tiek piedzīvota jauna vide un aktivitātes, kas rada pozitīvu stresu. Tā pārvarēšana ar atbalsta palīdzību ļauj apgūt jaunus uzvedības modeļus, kas pamazām terapijas laikā tiek nostiprināti. Īpaši svarīgi tas ir Covid-19 periodā, kad sabiedrības un indivīdu uzvedības modeļi ir mainījušies, un arvien biežāk ir nepieciešama profesionāļu palīdzība mentālās veselības nodrošināšanā. Strādājot grupā, tiek attīstītas arī sociālās prasmes, savukārt, caur dažādām metaforām rodas jaunas atziņas par sevi un pasauli mums apkārt. Piedzīvojumu aktivitātes veicina arī fizisko veselību, dabai ir dziedinošs efekts, kas ļauj pārvarēt trauksmi, izkāpt no savas galvas un izplesties.” saka Unda Avota, Latvijas Ergoterapeitu Asociācijas viceprezidente, Adventure Therapy Latvia domubiedru grupas pārstāve.
Pateicoties Latvijas veselības tūrisma klastera un Siguldas novada pašvaldības atbalstam, dalība konferencē ikvienam interesentam ir bez maksas. Ārstniecības personām par dalību konferencē tiks piešķirti tālākizglītības punkti.
Projektu organizē Adventure Therapy Latvia sadarbībā ar Latvijas veselības tūrisma klasteri un Siguldas novada pašvaldību. Projektu atbalsta pasaules un Eiropas piedzīvojumu terapijas organizācijas IATIC un ATE. Projektu īsteno un līdzfinansē ERAF projekta „Latvijas veselības tūrisma klasteris” Nr. 3.2.1.1/16/A/010 ietvaros.
Konferences programma un pieteikšanās konferencei šeit: https://piedzivojumuterapija.lv/adventure-therapy-konference-sigulda/